Suprabaits - návnady a nástrahy pro ryby
Nahrávám...

Green Hell na víkend

  • Přečteno 1469 krát

Zdravíme chlapce do Plzně!!!!

Již z jara jsme Jirkou Buchtem načnuli myšlenku, že bychom vzali holky k vodě. Po velkém ničení mozkových závitů kam jet, aby byl klid, nikdo nás nebuzeroval, netahali výbavu lodí nebo na vozíku a současně tak nemučili holky se stěhováním, jsme se rozhodli pro prodloužený víkend opět v Maďarsku. Lokalita byla vzhledem k jarnímu výletu jasná. Jedem na GreenHell.

Sedli jsme si tentokrát nahoru do hustších leknínů. Když to shrnu kolem a kolem….. Slíbili jsme děvčatům kopu slunce, grilovačku a relax. Ještě před odjezdem hlásili teploty nad 30 stupňů po celou dobu pobytu. Zdejším rybám to nevadí. Byl jsem tudíž v klidu, že nás čeká krásný lov, opalování večerní steaky a pohoda.

No….. :-) počasí nám klaplo první dva dny, pak kolísání tlaku a počasí nás na záběrech brutálně zastavilo. Suma sumárum jsme, dá se řící, mrtví nebyli, ale zázraky se z výše uvedených důvodů bohužel nekonaly. V podstatě jsme zvládli vše naplánované, kromě úlovků, ale tak už to chodí. Přírodě člověk neporučí a vzhledem k tomu, že už jsem tam byl snad po třinánácté, už ani nevím, tak to byl asi jediný faktor, který zde neovlivním. Že se jedná o vodu rozmanitou a dovede potrápit, tak o tom se přesvědčil napoprvé v maďarsku Jirka. Trošku mě mrzelo, že když už se rozhodl ten kolotoč všeho absolvovat, tak mu to napoprvé nevyšlo úlovkově dle představ. Nicméně bojoval bojoval, až na závěr i rozlučkového krásného šupíka vydřel.

Ve finále jsme si všichni nějakého toho šupíka či lysce na fotce zvěčnili, což mě velice těší. Steaky i sluníčko jsme také zvládli, takže i cílený dovolenkový pobyt byl částečně naplněn :-)

Závěrem bych rád vyzdvihnul přístup Jirky k lovu. Ono, když tam jedete, vidíte jen lekníny a hlavně hezké ryby=super. Ale ono to samo nejde, a když to fakt nejde, což se teď stalo, tak je to velký boj o každý záběr. Jirka ten boj napoprvé dotáhl a zabojoval do samého konce, což se nakonec přeci jen vyplatilo. Za ty roky co tam jezdím, jsem viděl spoustu lidí, kteří se tam leknínů doslova sesypali, uplácali a lov si svým přístupem naprosto znechutili, takže Jiříku klobouk dolů! Je tam všechno jinak, veslování, pokládání montáží, návazce, důvěra v to, že je vše jinak atd.

Co se nástrah týče, tak opět ty hezčí ryby přišly na Prehistoric. Zejména Jirkovi většina záběrů, ať už s plovkou nebo bez. Já jsem ze startu udělal nejvíce záběrů na SpiceLiver, což mě opět naprosto odbouralo, protože se v té kouli fakt nevyznám, kdy si ji mám vzít, tak si ji beru pokaždé, protože umí překvapit :-) 

Závěrem jsem ze zvědavosti použil taktitku, kterou jsem řešil už mnohokrát s Jirkou Knotkem a to: Čím více Prehistoric na jednom místě tím lépe. Tak jsem jej do jednoho slibného oka zkrmil nadvakrát skoro všechen a posledních 24 hodin tomuto prutu naprosto dominantně patřilo!!!! Koi kapr, jedna čtrnáctka atd,. už to jelo…. Toto pravidlo, se při alespoň vícedenní rybačce opět potvrdilo a už tomu nepřikládám žádnou náhodu.

Cesta domů proběhla bez komplikací a tak nezbývá, než se těšit na to další příště ;-)

Děkuji kluci za spolehlivé nástrahy, rolujte rolujte a držte vysoký nadstandard.

Čaute, Tomáš Měcháček.