Suprabaits - návnady a nástrahy pro ryby
Nahrávám...

Váhově nadprůměrná výprava

  • Přečteno 2787 krát

 

    Konečně jsme se utrhli na delší výpravu a dobře jsme udělali. S sebou jsme vzali již léty prověřený Prehistoric, který jsme si vysušili, dále Spiceliver a všemi opomíjený Sweet Action.

Počasí bylo jak na houpačce, proto jsme si Sweet Action vzali do zásoby, kdyby voda přeci jen trochu prochladla.

První ryba přišla asi hodinu po nahození a to na Sweet Action. Kapřík nad 10 kilo udělal radost.

Poté byl relativní klid.. Avšak Prehistoric ze začátku ihned začal fungovat. Avšak váhově jsme se nemohli dostat nad deset kilo. Proto, jsme se rozhodli snížit dávku krmení. To se vyplatilo, jelikož se začala zvyšovat váha ulovených ryb. De facto začaly záhy chodit ryby nad 10 kilo..

Vyzkoušel jsem mimo jiné i metodu ,,na houpačku,, kde jsem měl nahozeno se splávkem asi 4 metry od břehu. Pod háčkem dvě 20 mm kuličky Prehistoricu, malý navijáček a 6 metrový prut. Vlasec 0,25 mm.. Po asi 6 hodinách splávek zmizel pod hladinou, cívka navijáčku se roztočila do neskutečných otáček a za necelou čtvrt hodinku se na podložce ukázal kapr 13 kilo :-)

Ten den v podvečer, poté co jsem utrhl rybu, mi volá David z vedlejšího fleku.. Běžím k němu a vidím, že tahá rybu, avšak hlásič stále řve. V prvních vteřinách nechápu co se děje.. David na mě křičí. ,,Ber ho,,. David má záběr na dva pruty současně. Zvedám jeho druhý prut a opět to vypadá na hezkou rybu. Oba stojíc na břehu zdoláváme dvě ryby současně. V tom se přijde podívat kamarád, který chytá vedle nás, ale hned jak přijde, příposlech mu hlásí taktéž záběr.. Tudíž David tahá dvě ryby, Petr běží také k záběru a momentálně nevím co dřív :-) Hektický večer se ukázal jako předzvěst úspěšné výpravy, při které se asi jen tak nevyspíme.

Předzvěst se ukázala jako pravdivá.. Když jsme se za 3 dny dostali na hranici 80 chycených kaprů, uvědomili jsme si, že naše dovolená bude ve smyslu velice aktivní kaprařiny :-)

Další den má kamarád Petr přes den záběr a na břeh se podívá kapr 14,5 kg na Spiceliver. Já stále bojuji s hranicí 13 kil, ale nezoufám. Nenechám se zviklat a stále držím krmení na uzdě. Vyplatilo se. Konečně krásný pomalý záběr a zdolávání bez kopanců do prutu. Na podložce leží kapr 16,5 kg :-)

Váhově to jde velice krásně nahoru. Opomenu-li ty kapry okolo deseti až 13 kilo.. Přes ně se člověk prostě prochytat musí. Pravidelně chytáme tak v průměru tak 20 ryb denně.

A když však najednou........

S Davidem jsme domluvení, že jakmile přijde větší ryba, tak mi prozvoní na mobil. V noci mě ze spánku probudil telefon... Okamžitě vybíhám... Beru světlo, foťák a pospíchám k Davidovi.. Ten nevěřícně kouká na podložku. Při pohledu na něj, vidím že je docela vyčerpaný, ale zároveň šťastný. Říkám ,, tak jaká?,, David mi stroze odpovídá. ,,Vole líml jako debil,, :-) Připravím vše potřebné na focení a jdu mu pomoci s rybou. Při prvním pohledu vím, že ta ryba je větší nad jeho očekávání. Neskrývaje svůj obdiv mu po odfocení gratuluji a podávám ruku. Na váze se objevuje totiž číslo 18,5. po odečtení kila vážícího saku víme, že kapr má 17,5 kg. Krásný šupináč.

Suma sumárum: Tuto výpravu jsme si každý zvedli svůj osobní váhový rekord, nechybělo ani plno emocí a radosti.

Za necelých 6 dní jsme nachytali asi 120 kaprů z toho většinou na 10 kilo, které už jsme poté ani nefotili a šetřili jsme si foťák na větší ryby ...

A jak již bylo v úvodu článku psáno, Prehistoric, Spiceliver i Sweet Action fungoval na výbornou..

Za Suprabaits Jiří Knotek.