Suprabaits - návnady a nástrahy pro ryby
Nahrávám...

Výprava snů

  • Přečteno 2465 krát

Výprava snů

 

 

  Na polovinu září jsme měli s otcem zamluvený týdenní rybolov na malém ostrově na revíru Sahara. Tuhle vodu jsme navštívili již dvakrát, ale bez nějakých větších úspěchů. I když je pravda, že jsem zde na druhé výpravě zdolal kapra o váze 25,5kg a celkem jsme udělali 6 záběrů. Nicméně první výpravu jsme ze Sahary odjížděli bez záběru. Tehdy jsme ještě chytali na boilies jiných značek.

Tuhle výpravu jsme chtěli udělat změnu a hledali jsme jinou nástrahu. Čirou náhodou jsme zjistili, že nedaleko od nás je celkem mladá menší firma Suprabaits, a že pár lidí z okolí na toto boilies má nachytané celkem slušné ryby. Rozhodli jsme se vsadit vše na tohle a spojili jsme se s majitelem firmy a domluvili schůzku přímo ve skladu firmy. Po rozhovoru a očuchání všech řad boilies jsme se rozhodli pro boilies Prehistoric a Spiceliver. Teď už jen čekat, až konečně přijde den odjezdu a co nám přinesou nové nástrahy.

   Nebudu to zbytečně protahovat….to, co se stalo tuto třetí výpravu na Sahaře jsme si ani ve snech nepředstavovali. Za týden jsme zdolali 18 ryb o váze 14kg, 15kg, 16,5kg, 17kg, 20kg. Dalších 11 ryb bylo v rozmezí 9-13kg. Ovšem třešničkou na dortu bylo ulovení dvou kaprů o váze 29kg a 29,5kg. Tohle ani jeden z nás nečekal. Jednoho krasavce jsem zdolal já a druhého otec. Jelikož už otec není v plné síle jako zamlada, tak jsem se po vzájemné dohodě, s rybami vyfotil já. Správce revíru nám potvrdil, že jsou to zároveň dva největší kapři uloveni za celé roky na tomhle revíru….Uf, tak tenhle úspěch už asi nikdy nezopakujeme. Volba nástrah se evidentně vyplatila J

Celý týden jsme krmili pouze boiliesem a spotřebovali jsme ho 40kg. Ryby dávali v drtivé většině přednost Prehistoricu, ale nutno podotknout, že jsme si ho i my vybrali jako nástrahu číslo jedna a tudíž jsme ho celou výpravu pod háčkem upřednostňovali. Na tenhle revír se určitě příští rok opět vrátíme.

Miloslav Voračka